Ogród Zoologinczny w Bydgoszczy

Myślęcinek to miejsce, gdzie można odkrywać różnorodność świata przyrody.

Proponujemy więc II edycję plenerowego spotkania, które współtworzą Ogród Zoologiczny oraz Ogród Botaniczny. Inspiracją dla naszych edukacyjnych działań stały się owady pożyteczne. Na bohaterów imprezy wytypowaliśmy między innymi pszczoły, mrówki, motyle …. O pszczołach opowie Państwu pan Mateusz Andryszak. Prelekcja oraz pokaz akcesoriów pszczelarskich odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym. Nie zabraknie też „owadziej” zabawy. Tajemnice pozostałych owadów pożytecznych uczestnicy odkryją samodzielnie na terenie Ogrodu Zoologicznego rozwiązując przygotowane zadania i wypełniając specjalną kartę pracy. Jak zawsze na zakończenie imprezy odbędzie się losowanie nagród. Prosimy o zabranie długopisów.

Aby wziąć udział w spotkaniu wymagane są wcześniejsze ZAPISY pod numerem telefonu 52 328 00 09 (od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 15). Udział w spotkaniu jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona).

Spotykamy się 18 lipca 2017r w dwóch grupach – do wyboru o godzinie 10:00 lub o 11:30 przy WEJŚCIU do Ogrodu Botanicznego od ulicy Konnej przy Pałacu Hotel.  Pierwsza grupa zakończy spotkanie ok. 12:45, zaś  druga ok. godz. 14:15.

Serdecznie zapraszamy.