Ogród Zoologinczny w Bydgoszczy

W najbliższą sobotę 9 grudnia 2017 o godz. 12:00 zapraszamy do ZOO na imprezę mikołajkową tym razem pn. „Mikołajki z Bewickiem”.

Podczas spotkania przybliżymy zarówno dzieciom jak i ich rodzicom oraz dziadkom biologię i życie łabędzia małego, czyli łabędzia bewicka. Poza tym zaprosimy do udziału w zabawie z nagrodami, a także do wykonywania „bewickowych” ozdób choinkowych, które zawisną na świerkowym drzewku w pawilonie Akwarium Terrrarium. Jak co roku między zwiedzającymi będzie przechadzał się Mikołaj rozdający cukierki.

Natomiast o godz. 13:30 przy sprzyjającej pogodzie będzie można skorzystać z ogniska i upiec np. kiełbaski (prosimy o przyniesienie ich ze sobą).    

W tym dniu na hasło: „Mikołajki z Bewickiem” obniżamy ceny biletów: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł.

W zeszłym roku w bydgoskim ZOO wraz z ekipą gościła Sacha Dench, która na paramotolotni przeleciała z łabędziami małymi ich trasą migracyjną poznając między innymi ich problemy. Opowiadała o tym uczestnikom spotkań również w Myślęcinku. W bydgoskim ZOO można zobaczyć łabędzia małego. W związku z tym kontynuujemy zeszłoroczną akcję edukacyjną. Zaczynamy w grudniu „Mikołajkami z Bewickiem” a zakończymy w styczniu 2018 „Siódemką z Bewickiem”, o czym na bieżąco będziemy Państwa informować. Zaglądajcie na naszą stronę internetową.

Serdecznie zapraszamy.