Ogród Zoologinczny w Bydgoszczy

Rozpoczynamy facebookową akcję zbierania pluszaków.

Na pewno każdy choć raz zastanawiał się co robią zwierzęta w ZOO całymi dniami. Dziś prezentujemy Wam surykatki w „basenie” z piłeczkami. Czego tak zawzięcie tam szukają? Pewnie jakichś smakołyków. Tym razem były to owady – karaczany madagaskarskie. Między innymi w taki sposób zwierzęta ćwiczą swoje zmysły, odruchy, kondycję, ale też po prostu się bawią.
Aby zapewnić zwierzętom trochę rozrywki i wysiłku (fizycznego i psychicznego) opiekunowie podrzucają im różne „zabawki”. Tygrys lubi bawić się podwieszoną oponą, rysie uwielbiają rozrywać pluszowe maskotki, natomiast serwal często przesiaduje w kartonach i z zamiłowaniem obgryza ich brzegi lub wyleguje się na miękkich poduszkach.
Ogłaszamy zatem akcję zbierania zabawek dla mieszkańców ZOO "Zwierzaki i pluszaki". Jeśli macie niepotrzebne poduszki, kołdry, miękkie pluszowe zabawki, piłki różnej wielkości lub grube sznury możecie przynieść je do ZOO. Będą one w miarę potrzeb rozdawane zwierzętom, takim jak: rysie, pumy, wilki, niedźwiedzie, ostronosy, wydry, surykatki, żbiki. Może już niedługo zobaczysz film lub zdjęcie, na którym zwierzaki bawią się maskotką od Ciebie?

Akcja "Zwierzaki i pluszaki" potrwa do końca czerwca.

Zapraszamy na stronę ZOO na facebooku, gdyż tam będzie można śledzić rozwój akcji.