Ogród Zoologinczny w Bydgoszczy

"Głośny las - ptaki polskich lasów" „Głośny las – ptaki polskich lasów” to tytuł kampanii edukacyjnej prowadzonej w 2018r. w bydgoskim ogrodzie zoologicznym.

Celem kampanii jest zaprezentowanie wizerunku wybranych gatunków ptaków zamieszkujących polskie lasy, przybliżenie ich biologii, roli jaką pełnią w przyrodzie, zagrożeń i potrzeb ochrony. Poprzez różnorodne działania postaramy się zachęcić do odkrywania tajemnic przyrody, a zwłaszcza ptaków. Grupom zorganizowanym dzieci i młodzieży proponujemy zajęcia lekcyjne pn. ”Głośny las – ptaki polskich lasów”. Natomiast osoby indywidualne i rodziny zapraszamy do wizyty w bydgoskim ZOO, aby zobaczyć między innymi kanię rudą, orła przedniego, puchacza, włochatkę, kruka, a także do udziału w weekendowych spotkaniach. O terminach imprez będziemy informować na bieżąco.

Ptakiem przewodnim naszej kampanii stała się kania ruda, o której już mówiliśmy podczas spotkania z okazji Dnia Kota pn. „Co wspólnego ma żbik z kanią rudą?”, a której wizerunek wkrótce przybliżymy.    

Poza tym zachęcamy do zapoznania się z problemami i możliwością pomocy ptakom śpiewającym w Azji Południowo-Wschodniej. Temat ten porusza kampania Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA) pn. „Silent forest” (www.silentforest.eu).

Serdecznie zapraszamy.