Ogród Zoologinczny w Bydgoszczy

W najbliższą niedzielę (13 maja) w myślęcińskim zoo świętować będziemy Światowy Dzień Żółwia.

W programie m.in. pokaz karmienia i zabawa terenowa. Kolejne ze spotkań, podczas których pracownicy myślęcińskiego zoo przybliżają życie zwierząt, odbędzie się pod hasłem „Żółwie i ich świat”. Światowy Dzień Żółwia przypada 23 maja, ale Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy nieco wcześniej włącza się w obchody.
Co czeka na odwiedzających? Przy ładnej pogodzie główny punkt znajdować się będzie w minizoo, gdzie utworzony zostanie kącik pn. „Strefa płazio-gadzia”. Każdy chętny w godz. 10.30-17.15 może dołączyć tam do zabawy terenowej  „Policz żółwie” - do zdobycia zakładki i naklejki ze zwierzętami. 
W godz. 10.30-15.45 czekać będą też gry i zadania plastyczne o płazach i gadach. W przypadku niesprzyjającej pogody atrakcje ulokowane zostaną w pawilonie Akwarium Terrarium. Bez względu na pogodę w minizoo o godzinie 16 rozpocznie się pokaz karmienia żółwi czerwonolicych. Przypominamy, że zoo w maju czynne jest w godz. 10-19, a bilety wstępu kosztują 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).
Serdecznie zapraszamy!!!

Spotkanie realizowane w ramach akcji pn. "Co w przyrodzie trajkocze" z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.