Ogród Zoologinczny w Bydgoszczy

W najbliższą niedzielę 8 lipca poznawać będziemy w dwóch miejscach Myślęcinka: w zoo i Ogrodzie Botanicznym, życie salamandry plamistej i krajowych gatunków traszek.

Przed nami kolejne wyjątkowe spotkanie, bo siły w pokazywaniu świata płazów ogoniastych połączyły zoo i ogród botaniczny.
W Ogrodzie Zoologicznym  w godzinach 10.30-13 i 13.30-17.15 czekać będzie strefa płazio-gadzia w dziale ptaków, a w przypadku deszczu w pawilonie Akwarium Terrarium. W programie: gra terenowa z nagrodami (pierwsze dziesięć osób zgarnie bilety wstępu do zoo, pozostali drobne gadżety-między innymi naklejki i zakładki do książki). Poza tym przygotowane będą zadania typu: labirynt, układanki i memory. Karty do gry będą wydawane do godziny 16.
Ogród Botaniczny natomiast będzie przygotowany na przyjęcie gości spotkania w godz. 10.30-16. Punkt początkowy przy wejściu przy ul. Konnej. W programie gra terenowa z łamigłówkami i rebusami. Uczestnicy otrzymają nagrody takie same, jak w zoo. Karty do gry będą wydawane do godziny 15.
„Świat płazów ogoniastych” to spotkanie w ramach akcji edukacyjnej prowadzonej wspólnie przez Ogród Zoologiczny i Ogród Botaniczny w Myślęcinku pn. „Co w przyrodzie trajkocze”. Jej celem jest przybliżanie życia płazów i gadów.
Gry terenowe i zabawy różnią się w obu punktach, warto więc wybrać się zarówno do zoo, jak i do botanika.
Wstęp do zoo płatny- 15 zł i 10 zł, do botanika wstęp jest darmowy.

Spotkanie realizowane w ramach akcji pn. "Co w przyrodzie trajkocze" z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.