Ogród Zoologinczny w Bydgoszczy

11 lipca zapraszamy na kolejną wakacyjną środę w zoo. Tym razem tematem spotkania będzie „Świat jadowitych płazów i gadów”

Spotkanie odbędzie się w godz. 11-12.30. W programie gry i zabawy oraz karta pracy, za rozwiązanie której wręczymy drobne nagrody.
Poza tym pogadanka, a w niej odpowiedzi na pytania: czy należy bać się ropuchy, jak odróżnić trującą ropuchę od niejadowitej żaby, dlaczego przestraszony kumak nizinny przewraca się na plecy, czy grzebiuszka ziemna jest trująca, skąd się bierze jad u płazów, dlaczego nikt nie chce zjeść salamandry, czy żmija zygzakowata jest taka groźna?
Oczywiście, nie zabraknie także tajemniczego gościa. Przypominamy, że w środy w dni powszednie wstęp do zoo jest tańszy:  bilety kosztują 8 zł i 12 zł.

Przed nami jeszcze spotkania: 25 lipca, 8 i 22 sierpnia. Osoby, które wezmą udział we wszystkich pięciu wakacyjnych środach, na ostatnie spotkanie będą mogły wejść za 5 zł-wystarczy zbierać pieczątki za każdy wstęp na specjalnym kuponie.

Spotkanie realizowane w ramach akcji pn. "Co w przyrodzie trajkocze" z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.