Ogród Zoologinczny w Bydgoszczy

W niedzielę 16 września w Ogrodzie Zoologicznym poznawać będziemy życie polskich płazów i ptaków. Tym razem bohaterami będą między innymi bocian czarny, głuszec, grzywacz, kumaki, grzebiuszka.

W zoo w godzinach 10.30-13 i 13.30-17 czekać będzie strefa płazio-gadzia oraz strefa ptasia w dziale ptaków (w przypadku deszczu w pawilonie Akwarium Terrarium). W programie dwie gry terenowe z nagrodami ( w tym bilety wstępu do zoo oraz drobne gadżety, m. in. naklejki i zakładki do książki). Poza tym do wykonania będą dodatkowe zadania. Karty do gry będą wydawane do godziny 16. 
„Życie polskich płazów i ptaków” to spotkania w ramach akcji edukacyjnych prowadzonych przez Ogród Zoologiczny pn. „Głośny las” i „Co w przyrodzie trajkocze”, których celem jest przybliżanie życia ptaków oraz płazów i gadów. Gry terenowe różnią się, więc warto skorzystać z obu propozycji.

Wstęp do zoo kosztuje 15 zł i 10 zł.

Spotkanie realizowane w ramach akcji pn. "Co w przyrodzie trajkocze" z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.