Międzynarodowy Dzień Wydry

Dzień po mamach swoje święto obchodzą wydry. W Myślęcinku, Marlence i Czarusiowi będziemy mogli przyjrzeć się podczas pokazu karmienia na Facebooku.

Myślęciński Ogród Zoologiczny drugi rok z rzędu wspiera inicjatywę ratowania wydr dziko żyjących. Międzynarodowy Dzień Wydry to doskonała okazja do tego, by mówić głośno, jak ważne jest dbanie o te rezolutne zwierzęta będące istotnym, ale coraz rzadszym elementem ekosystemu. W tym roku obchody przeniosły się do internetu. O godzinie 14 na fanpejdżu Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy będzie można obejrzeć karmienie dwóch mieszkańców zoo: Marlenki i Czarusia. Ta para jest znana ze swojego radosnego usposobienia, śmiało pokazuje się odwiedzającym, a że ma się ku sobie, to pracownicy bydgoskiego ogrodu liczą na przychówek. Na Facebooku udostępnione zostaną także materiały edukacyjne i filmik z treningu wydr.
Co ważne, Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy jako jedna z dwóch polskich instytucji znajduje się na mapie organizacji i jednostek wspierających ochronę gatunkową Międzynarodowego Funduszu na rzecz Przetrwania Wydry (IOSF).

Chcesz wiedzieć coś nieco o wydrach kliknij na link PREZENTACJA, a znajdziesz tam wiele ważnych faktów o wydrach. Baw się razem z nami dalej i wykonaj MASKĘ wydry.

@InternationalOtterSurvivalFund