Dzikie koty na wystawie

Od 25 września do końca listopada w pawilonie Akwarium Terrarium bydgoskiego zoo oglądać można wystawę fotografii pt. „Familia”. Autorką zdjęć tajemniczych dzikich kotów jest Sylwia Szerszeń.

– Rozmowy, uściski, starcia światopoglądów. Rodzina. Familia. Zapraszam Cię na rodzinny zlot –  dość specyficzny, ale także i nad wyraz typowy. Właśnie wkraczamy do świata wielkich bohaterów, tajemniczych outsiderów i sympatycznych gaduł… Jestem pewna, że tak jak przy oglądaniu rodzinnego albumu – część postaci będzie Ci aż za dobrze znana, uśmiechniesz się i pokiwasz głową – ale zapewne poznasz też kilka ukrytych talentów i, a nuż, odnajdziesz tutaj bratnią duszę. Zapraszam Cię na krótką podróż z przymrużeniem oka do świata dzikich kotów, rodziny Felidae! – tak o swoich pracach mówi Sylwia Szerszeń.

Przed laty postanowiła wejść na tajemniczą ścieżkę dzikich kotów, by odkryć i przekonać się, jaki naprawdę jest ich świat. Ta podróż okazała się na tyle wciągająca, że w pogoni za kotami zwiedziła już ponad 60 ogrodów zoologicznych. Obok kotów amurskich, lampartów czy rysi, fotografia to jej druga miłość. Lubi też jeżyny i Wiedźmina. Studiuje komunikację wizerunkową, szuka piór (najpiękniejszy wg niej model? Strix aluco!) i jak sama przyznaje, wciąż próbuje nauczyć się rysować. O świecie kotów i swoich przygodach opowiada na stronie na Facebooku „Sylwia Szerszeń Fotografia”.
W Myślęcinku będzie można obejrzeć 19 jej prac, na których uwieczniła m.in. tygrysa, panterę, rysia, ocelota, serwala. Wystawę można oglądać do 30 listopada: we wrześniu codziennie w godz. 10-18, a w październiku od wtorku do niedzieli w godz. 10-17. Podstawowa cena biletów do zoo to 20 zł (normalny ) i 14 zł (ulgowy).