Walentynki w Zoo

Przed nami święto zakochanych. Będziemy je obchodzić z kocim mruczeniem w tle. Zapraszamy 14 lutego do zoo!

Pierwszą z propozycji jest kolejna już wędrówka z misją. W ferie można było poznać tajemniczego stwora – KarsiQuue, który zapanował nad światem. Ponanosił on w wielu miejscach odcienie szarości i czerni, gdyż nie lubi kolorów. Ograniczył spotkania, wprowadził dystans. Ludzie czują zniechęcenie, irytację, złość. KarsiQuue zakazał zdobywania wiedzy na tematy przyrodnicze. W ferie drużyny poszukiwały kolorowej skrzyni. Tym razem czeka inne zadanie.
W niedzielę 14 lutego z okazji zbliżającego się „Dnia kota”, który przypada 17 lutego, zapraszamy do poszukiwań pn. „Jakiego kota brakuje?”.
Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zamieszkuje sześć gatunków kotowatych. Artysta malarz wykonał ich przepiękne obrazy, które umieszczono w „Kociej galerii”.  Niestety, obraz jednego z gatunku kotowatych został skradziony przez KarsiQuue. Dlatego wyzwaniem jest spacerując po zoo znaleźć „Kocią galerię”, odkryć, jakiego kota obraz został skradziony, wrócić do kasy zoo, aby podać prawidłową odpowiedź.
Warto też przypomnieć, że KarsiQuue nie lubi dzielić się wiedzą, a misją bydgoskiego zoo jest między innymi szerzenie wiedzy przyrodniczej. Zatem drużyny, które wrócą do kasy z prawidłową odpowiedzią, otrzymają podziękowania w formie wiedzy przyrodniczej:
– siedem pierwszych drużyn otrzyma książkę i komplety edukacyjnych zakładek do książek,
– pozostałe drużyny zgarną komplety edukacyjnych zakładek do książek.
Druga walentynkowa propozycja również dotyczy zoo.  Zakochanych zapraszamy do „Serduszkowego świata”, który 14 lutego powstanie w motylarni Akwarium Terrarium. W otoczeniu roślin i serduszek zakochani będą mogli zrobić sobie własnym sprzętem zdjęcie.  Prosimy o dostosowanie się do zasad obowiązujących w czasie pandemii.