„Podróże ZOOlogiczne” – wystawa

Podróże ZOOlogiczne  – to tytuł wystawy fotograficznej Wojciecha Kopczyka prezentowanej w budynku Akwarium Terrarium bydgoskiego zoo. Bohaterami zdjęć są zwierzęta z ogrodów: polskich, czeskich i niemieckich.

Zachwyca zarówno niedźwiedź polarny, jak i dławigad indyjski. Wspaniale prezentują się różne gatunki ssaków i ptaków. Autor fotografii tak pisze o sobie:  

„Zwierzętami i ogrodami zoologicznymi interesuję się od najmłodszych lat. Pasja rozwijała się wraz z każdym kolejnym odwiedzonym zoo, podczas wolontariatu, praktyk, a teraz pracy w toruńskim ogrodzie zoologicznym. Do tej pory odwiedziłem ponad 125 ogrodów zoologicznych w 18 krajach, a wśród nich te w  Madrycie, Kijowie, Budapeszcie czy Helsinkach. Każda taka wizyta pozostawia po sobie wiele zdjęć wybiegów, infrastruktury, jak i samych zwierząt. Fotografie przydają się później przy planowaniu wybiegów i w celach edukacyjnych, a część z nich miała okazję zagościć także na wystawie.
Więcej nowych zdjęć i informacji o zoo mogą Państwo znaleźć na moim Facebookowym profilu: „Zoo Trips by Wojtek”. Zapraszam.”

Na wystawę zapraszamy od 6 marca do 30 kwietnia 2021 r. w godzinach funkcjonowania bydgoskiego zoo – godziny otwarcia oraz cennik https://zoo.bydgoszcz.com/.