A co w Wielkanoc?

Zapraszamy do bydgoskiego Zoo w czasie świąt Wielkanocnych. Ogród jest otwarty przez wszystkie świąteczne dni, również w poniedziałek w godz. od 10.00 do 18.00.

A co czeka Was w Zoo… Dla przypomnienia można zobaczyć niedawno urodzone kózki oraz lemury Katta, zaś obecnie na świat przychodzą muflony, które chętnie biegają po wybiegu. W muflonim stadzie są jeszcze matki, które mogą urodzić, więc może w czasie świąt jeszcze jeden z oczekiwanych mufloniątek przyjdzie na świat i uda się Wam zobaczyć nowego maluszka. W holu Akwarium Terrarium przygotowano świąteczną ekspozycję z typowym akcentem Wielkanocnym żółciutkimi kurczakami.

Poza tym w okresie Wielkiej Nocy zapraszamy do wspólnej zabawy

pt. Wielkanocne szukanie jaja i kolejna potyczka z Karsiquue.

 

Wielkanocne szukanie jaja to wieloletnia tradycja bydgoskiego zoo. Tym razem jednak to też potyczka z Karsiquue.

Święta wielkanocne przypadają wiosną – w okresie, kiedy ptaki znoszą JAJKA. KarsiQuue postanowił zabrać jajka dziesięciu gatunkom ptaków. Opiekun zwierząt usłyszał rozmowę telefoniczną Karsiquue, z której to wynika, że zadanie to zlecił swojemu koledze. Na terenie zoo zostawił dla niego informację zawierającą nazwy ptaków, którą zaszyfrował w żółto-pomarańczowych jajach i „czarnej liście K”.

Zachęcamy drużyny – rodziny, które 4 i 5 kwietnia 2021 r. odwiedzą bydgoskie zoo, do wielkanocnego spaceru z misją i odkodowania nazw ptaków. Będzie to ważna wiadomość dla Służby Ochrony Przyrody, która zwróci szczególną uwagę na ochronę tych ptaków przed Karsiquue.  

Tajne wiadomości dla drużyn – rodzin:

    1. Znajdźcie na terenie zoo żółto-pomarańczowe jajo (jedna rodzina– drużyna jedno jajo).
    2. Wykonajcie zadanie, którego opis znajduje się na jaju.
    3. Z odpowiedzią wróćcie do kasy zoo.
    4. W podziękowaniu otrzymacie upominek.
    5. Jaja w liczbie 10 sztuk każdego dnia, czyli 4 i 5 kwietnia, zostaną umieszczone  na terenie zoo tuż przed godziną 10.

Przypominamy, że Karsiquue to stwór, który zapanował nad światem. W wielu miejscach ponanosił odcienie szarości i czerni, gdyż nie lubi kolorów. Ograniczył spotkania, wprowadził dystans. Ludzie czują zniechęcenie, irytację, złość. KarsiQuue zakazał zdobywania wiedzy na tematy przyrodnicze.W bydgoskim zoo pojawił się już dwukrotnie. Tym razem trzecia rozgrywka z Karsiquue. Wierzymy, że i tym razem skończy się zwycięstwem drużyn–rodzin.

Życzymy powodzenia oraz zdrowych i wesołych świąt Wielkanocnych!!!