Wieczór marzeń powraca do bydgoskiego Zoo

Po dwuletniej przerwie zostaje wznowiona cykliczna impreza Dreamnight at the Zoo czyli Wieczór Marzeń w Zoo dla rodzin dzieci niepełnosprawnych i chorych przewlekle. Jak zawsze spotkanie to odbywa się w pierwszy piątek czerwca, również w bydgoskim Zoo zapraszamy 3 czerwca o godz. 16.30. Na uczestników oczekiwać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez myślęciński ogród oraz Pierwsze Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne dla Dzieci z Autyzmem Krajowego Towarzystwa Autyzmu i Niepubliczną Szkołę Podstawową dla Dzieci z Zaburzeniami Rozwojowymi w Bydgoszczy. Dołączą, również psy rasy pappilon ze Stowarzyszenia „Dogrzać serca” i wóz pożarniczy Państwowej Straży Pożarnej – Komendy Miejskiej w Bydgoszczy.

Wstęp jest bezpłatny dla całych rodzin, jednakże należy wcześniej odebrać zaproszenia w kasie Zoo. Zaproszenia będą dostępne od 21 maja 2022 r. w godzinach otwarcia Zoo. Takie zaproszenie uprawnia do wejścia do Zoo w Bydgoszczy i udziale w Wieczorze Marzeń w Zoo w dniu 3.06.2022 od godz. 16.30. Zaproszenia będą wydawane na podstawie orzeczeń lekarskich dzieci.

Nieco historii Dreamnight at the Zoo

Historia spotkań w Zoo dzieci niepełnosprawanych z rodzinami rozpoczęła się w Zoo w Roterdamie które zaprosiło do siebie dzieci z dziecięcego Szpitala Zofii w 1996 roku. Pierwsza edycja skierowana była na dzieci chore na raka. W kolejnych latach  (1997,1998,1999) ZOO w Roterdamie organizowało  dalej tą imprezę z roku na rok z większą liczbą szpitali i instytucji.

W roku 2000 przyłączyło się ZOO w Amsterdamie, a w 2001 Ouwehands Dierenpark w Rhenen, Safaripark w Beekse Bergen ZOO w Alpendoorn. W następnych latach coraz więcej Zoo przyłączało się do akcji. Bydgoski ogród zoologiczny swoją przygodę z Wieczorem Marzeń w Zoo rozpoczął w 2005 roku i tak spotkania z dziećmi niepełnosprawnymi i chorymi odbywały się co roku oprócz czasu pandemii koronawirusa. W roku 2022 powracamy do stałej tradycji organizowania Dreamnight at the Zoo w Myślęcinku.