WAKACYJNE WTORKI W ZOO

Na wakacyjne wtorki zapraszamy 5, 19 oraz 26 lipca. W programie m.in. warsztaty i karmienie zwierząt

 

5 lipca w godzinach od 10 do 13 zapraszamy do udziału w grze terenowej pn. „Sekretne życie ptaków”, podczas której będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat ptaków oraz poobserwować ptasich mieszkańców bydgoskiego zoo. Ponadto to niesamowita okazja, by obejrzeć ptasie jaja, pióra, gniazda oraz wypluwki. Wystarczy wykupić bilet wstępu do zoo zgodnie z cennikiem. Nie są wymagane zapisy!

 

19 lipca w godzinach od 9 do 11 zachęcamy do udziału w warsztatach pn. „Zwierzęcy goście na śniadaniu”. Podczas spotkania z materiałów plastycznych oraz dostępnych elementów naturalnych uczestnicy przygotują zaproszenie, menu lub makietę stołu dla wybranego zwierzęcia. Następnie zapoznają się z dietą wybranych gatunków zwierząt – mieszkańców bydgoskiego zoo, aby przygotować dla nich posiłek. To jednak nie wszystko, na zebranych czeka bezpośredni kontakt ze zwierzętami poprzez ich samodzielne karmienie!!! Na warsztaty wymagane są zapisy:  należy wysłać e-mail na adres [email protected]. Liczba osób jest ograniczona. Liczy się zatem kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do udziału poinformujemy w odpowiedzi. Koszt uczestnictwa to 35 zł od osoby (w tym bilet wstępu do zoo). Warsztaty odbywają się w plenerze.

 

26 lipca w godzinach od 10  do 13 zapraszamy na spotkanie plenerowe pn. „Artystycznie wśród zwierząt”. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się w roli artystów. Do wykonania prac użyją różnorodnych materiałów – zarówno plastycznych, jak i naturalnych, np. piór, szyszek, liści, patyków. Wystarczy wykupić bilet wstępu do zoo zgodnie z cennikiem. Nie są wymagane zapisy!

 

Zapraszamy każdego chętnego!