„Dreamnight at the Zoo, czyli Wieczór marzeń w ZOO”

„Dreamnight at the Zoo, czyli Wieczór marzeń w ZOO” to międzynarodowa akcja skierowana do dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych oraz ich rodzin.

Jako pierwsze wieczór zainicjowało Zoo w Roterdamie w 1996 roku. Bydgoskie Zoo przystąpiło do tej akcji w roku 2005 i tak co roku, za wyjątkiem okresu pandemii, w pierwszy piątek czerwca wita dzieci wraz z rodzinami na swoim terenie.

W tym roku zapraszamy 2 czerwca w godzinach od 16:30-19:00. Bezpłatne zaproszenia (za okazaniem orzeczenia o niepełnosprawności) będą wydawane od 19 do 31 maja lub do wyczerpania zaproszeń w kasie ZOO w godzinach od 9:00 do 18:00 (od poniedziałku do piątku) lub od 9:00 do 11:00 (sobota niedziela). Podczas zwiedzania ZOO nasi goście spotkają się oko w oko z wybranymi gatunkami bezkręgowców. Poza tym będą mogli przyjrzeć się z bliska takim eksponatom jak np. poroża,  wylinki, pióra. Ponadto zaprosimy na pokazowe karmienia zwierząt, a Brave Dogs przygotuje pokazy z psami.  Natomiast nasz partner Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Bydgoszczy umili czas grami i zabawami.