„Happy Bears’ Day” w bydgoskim zoo

11 maja 2024 r. w bydgoskim zoo odbędą się warsztaty pn. „Happy Bears’ Day”.

11 maja 2024 r. w bydgoskim zoo odbędą się warsztaty pn. „Happy Bears’ Day”. Do wyboru godz. 9 i 12.
.
Po raz szósty włączamy się w obchody Happy Bears’ Day organizowanym przez EAZA Bear TAG. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na ogromną potrzebę ochrony niedźwiedzi.
.
Podczas warsztatów o godz. 9 zapraszamy na „śniadanie z niedźwiedziami”. Uczestnicy przygotują śniadanie dla naszych dwóch niedźwiedzi brunatnych oraz wspólnie spróbujemy je im podać w wyznaczonym miejscu. Ponadto przedstawimy gatunki niedźwiedzi występujące na świecie oraz zagrożenia z jakimi muszą się zmierzyć we współczesnym świecie.
.
Natomiast podczas warsztatów o godz. 12 uczestnicy wezmą udział w niedźwiedzich zabawach oraz wykonają „niedźwiedzia nie z tej ziemi”. Zapoznają się również z gatunkami niedźwiedzi występującymi na świecie oraz zagrożeniami z jakimi muszą się zmierzyć we współczesnym świecie. Na zakończenie wspólnie nakarmimy żubry i daniele.
.
Na warsztaty pn. „Happy Bears’ Day” wymagane są zapisy e-mailowe: [email protected] . Liczba osób jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. W wiadomości prosimy podać liczbę dzieci oraz osób dorosłych (dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej). O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to 40 zł od osoby (w tym wliczony jest już bilet wstępu do zoo).