Co nowego w Zoo w czasie wakacji?

Wakacje już w pełni, więc warto zajrzeć do bydgoskiego Zoo. Codziennie odbywają się pokazowe karmienia zwierząt, a w wybrane wtorki miesiąca zapraszamy na cykliczne „Spotkania rodzinne”. Pokazowe karmienie można zobaczyć: lis Raisa – godz. 13.30, lemury – godz. 13.45, wydry – godz. 14.00 daniele – godz. 14.45, żubry – godz. 14.50. Spotkania rodzinne 20 lipca […]

Wyczekiwany maluch…

Dziś przyszedł na świat długo wyczekiwany w bydgoskim Zoo maluszek, jest to młoda niala. Mama malucha to Neli samica pochodząca z Ośrodka Hodowlanego „Okapi” zaś tato to Gabon, który przyjechał do nas z Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Mama jest bardzo opiekuńcza, zaś ojciec od czasu do czasu podchodzi aby powąchać maluszka. Młodego zwierzaka można zobaczyć […]

„Zostaw w krzakach tego zwierzaka”

W maju i czerwcu na świat przychodzą młode sarny – koźlęta. Przez pierwsze dni życia większość czasu spędzają ukryte wśród traw, czekając na matkę, która pojawia się regularnie by je nakarmić. Sprawiają wrażenie porzuconych, ale to tylko pozory. To naturalna strategia zwiększająca ich szansę na przeżycie.

Happy Bears Day

Po raz trzeci włączamy się w obchody Happy Bears Day. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na ogromną potrzebę ochrony niedźwiedzi.

Plener „Plastyka” w bydgoskim Zoo

W dniach 4.05-7.05.2021 r. na terenie myślęcińskiego Zoo odbywa się plener graficzny uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy im. L. Wyczółkowskiego. Młodzi adepci sztuki wykonują piękne biało-czarne grafiki.

Ulotka i zaKODowane puzzle

Cieszymy się, że tak licznie odwiedzacie Państwo nasz ogród zoologiczny. Dlatego też spełniając  Państwa prośby przygotowaliśmy ulotkę z mapą ZOO. Ulotki są wyłożone przy kasie ZOO.

„Zostaw w krzakach tego zwierzaka”

Pojawiają się wiosną. Ich charakterystyczną cechą są żółte dzioby i resztki upierzenia puchowego. Zwykle są hałaśliwe, często nie wykazują strachu przed człowiekiem, a przy próbach lotu z gałęzi na gałąź wyglądają wyjątkowo nieporadnie.

„Zostaw w krzakach tego zwierzaka”

Małe, nieporadne, puchate. Już się pojawiły – podloty sów. Wyglądają bardziej jak pisklęta niż młode, uczące się samodzielności ptaki.

A co w Wielkanoc?

Zapraszamy do bydgoskiego Zoo w czasie świąt Wielkanocnych. Ogród jest otwarty przez wszystkie świąteczne dni, również w poniedziałek w godz. od 10.00 do 18.00. A co czeka Was w Zoo… Dla przypomnienia można zobaczyć niedawno urodzone kózki oraz lemury Katta, zaś obecnie na świat przychodzą muflony, które chętnie biegają po wybiegu. W muflonim stadzie są […]

„Zostaw w krzakach tego zwierzaka”

Nadchodzi wiosna, okres gorący nie tylko ze względu na rosnące temperatury. To czas, kiedy świat przyrody budzi się do życia, a zwierzęta zaczynają intensywnie myśleć o rozmnażaniu.

Pierwsze maluchy w Zoo

W bydgoskim Zoo można już zobaczyć maluchy urodzone w tym roku. Są to młode lemura Katta oraz kochane, zarówno przez dzieci jak i dorosłych brykające kózki.

„Podróże ZOOlogiczne” – wystawa

Podróże ZOOlogiczne  – to tytuł wystawy fotograficznej Wojciecha Kopczyka prezentowanej w budynku Akwarium Terrarium bydgoskiego zoo. Bohaterami zdjęć są zwierzęta z ogrodów: polskich, czeskich i niemieckich.

„Są maluszki, jest nadzieja”

11 marca po raz drugi świętujemy Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. W ten sposób chcemy podkreślić jak ważna jest rola ogrodów zoologicznych w ratowaniu ginących gatunków.

Walentynki w Zoo

Przed nami święto zakochanych. Będziemy je obchodzić z kocim mruczeniem w tle. Zapraszamy 14 lutego do zoo!

Przyjazd młodej wilczycy

W czwartek w ubiegłym tygodniu przybyła do bydgoskiego Zoo młoda samica wilka, z Ogrodu Zoologicznego w Hluboce (Czechy), zaś Zoo w Myślęcinku przekazało do Czech dorosłego samca żbika.

„Tworzymy ZOOalbum”

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza do rodzinnej akcji pn. „Tworzymy ZOOalbum”.

Ratujmy oceany!!!

Żeby życie w oceanach zachwycało nas swoją różnorodnością,a łańcuch pokarmowy się zachował, każde żyjątko w morskiej toni jest potrzebne. Już wiemy jak ważna jest bioróżnorodność🦪🦑 życia w oceanach, teraz zastanówmy się🧐 jak możemy pomóc morskim zwierzakom 🦀🐠🐟!

JESIENNE WARIACJE – kto pamięta!!!

W bydgoskim ZOO już od kilku lat odbywało się spotkanie rodzinne pn. „Jesienne wariacje”. W tym roku z racji pandemicznych obostrzeń nie można było zorganizować tej imprezy.

Dzikie koty na wystawie

Od 25 września do końca listopada w pawilonie Akwarium Terrarium bydgoskiego zoo oglądać można wystawę fotografii pt. „Familia”. Autorką zdjęć tajemniczych dzikich kotów jest Sylwia Szerszeń. – Rozmowy, uściski, starcia światopoglądów. Rodzina. Familia. Zapraszam Cię na rodzinny zlot –  dość specyficzny, ale także i nad wyraz typowy. Właśnie wkraczamy do świata wielkich bohaterów, tajemniczych outsiderów […]

Międzynarodowy Dzień Wydry

Dzień po mamach swoje święto obchodzą wydry. W Myślęcinku, Marlence i Czarusiowi będziemy mogli przyjrzeć się podczas pokazu karmienia na Facebooku.

Część Zoo otwarta od wtorku 19 maja

Po dwóch miesiącach przerwy, od wtorku 19 maja dostępny będzie myślęciński Ogród Zoologiczny. Póki co tylko w części otwartej, bez Akwarium Terrarium.

Dzień niedźwiedzi!

Samica niedźwiedzia brunatnego imieniem Tina Happy Bears Day!Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia to pomysł, który powstał dwa lata temu podczas obrad grupy doradczej ds. niedźwiedzi Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. #eazabeartag #happybearsday Odwiedź nasz facebook i obejrzyj niedźwiedzie w obiektywie aparatu

Strzyża owiec w ZOO

strzża owiec

Stałe zabiegi pielęgnacyjne na zwierzętach, mimo epidemii prowadzone są na bieżąco.

Ferie w Zoo

Jak co roku w ferie zapraszamy na spotkania dla rodzin i grup zorganizowanych do bydgoskiego zoo!