Przyjazd młodej wilczycy

W czwartek w ubiegłym tygodniu przybyła do bydgoskiego Zoo młoda samica wilka, z Ogrodu Zoologicznego w Hluboce (Czechy), zaś Zoo w Myślęcinku przekazało do Czech dorosłego samca żbika.

„Tworzymy ZOOalbum”

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza do rodzinnej akcji pn. „Tworzymy ZOOalbum”.

Ratujmy oceany!!!

Żeby życie w oceanach zachwycało nas swoją różnorodnością,a łańcuch pokarmowy się zachował, każde żyjątko w morskiej toni jest potrzebne. Już wiemy jak ważna jest bioróżnorodność🦪🦑 życia w oceanach, teraz zastanówmy się🧐 jak możemy pomóc morskim zwierzakom 🦀🐠🐟!

JESIENNE WARIACJE – kto pamięta!!!

W bydgoskim ZOO już od kilku lat odbywało się spotkanie rodzinne pn. „Jesienne wariacje”. W tym roku z racji pandemicznych obostrzeń nie można było zorganizować tej imprezy.

Dzikie koty na wystawie

Wystawa "Familia"

Od 25 września do końca listopada w pawilonie Akwarium Terrarium bydgoskiego zoo oglądać można wystawę fotografii pt. „Familia”. Autorką zdjęć tajemniczych dzikich kotów jest Sylwia Szerszeń. – Rozmowy, uściski, starcia światopoglądów. Rodzina. Familia. Zapraszam Cię na rodzinny zlot –  dość specyficzny, ale także i nad wyraz typowy. Właśnie wkraczamy do świata wielkich bohaterów, tajemniczych outsiderów […]

Międzynarodowy Dzień Wydry

Dzień po mamach swoje święto obchodzą wydry. W Myślęcinku, Marlence i Czarusiowi będziemy mogli przyjrzeć się podczas pokazu karmienia na Facebooku.

Część Zoo otwarta od wtorku 19 maja

Po dwóch miesiącach przerwy, od wtorku 19 maja dostępny będzie myślęciński Ogród Zoologiczny. Póki co tylko w części otwartej, bez Akwarium Terrarium.

Dzień niedźwiedzi!

Dzień niedźwiedzi

Samica niedźwiedzia brunatnego imieniem Tina Happy Bears Day!Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia to pomysł, który powstał dwa lata temu podczas obrad grupy doradczej ds. niedźwiedzi Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. #eazabeartag #happybearsday Odwiedź nasz facebook i obejrzyj niedźwiedzie w obiektywie aparatu

Strzyża owiec w ZOO

strzża owiec

Stałe zabiegi pielęgnacyjne na zwierzętach, mimo epidemii prowadzone są na bieżąco.

Ferie w Zoo

Jak co roku w ferie zapraszamy na spotkania dla rodzin i grup zorganizowanych do bydgoskiego zoo!