Ogród Zoologinczny w Bydgoszczy

W najbliższą niedzielę 22 kwietnia zapraszamy na „Dzień Ziemi w ZOO czyli płazy, gady i rabata”.

W najbliższą niedzielę 22 kwietnia, zapraszamy do myślęcińskiego zoo na "Dzień Ziemi w ZOO czyli płazy, gady i rabata”. To jedno z najważniejszych i najbardziej znanych świąt ekologicznych, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W tym dniu proponujemy następuące działania:

10:30- 11:40
Tradycyjnie udostępnimy miejsce do pracy w ziemi. Zadanie będzie polegało na przygotowaniu rabaty i sianiu kwiatów, z których następnie skorzystają owady. Wcześniej jednak odbędzie się krótki wykład na temat życia płazów i gadów, a spotkanie zakończymy zabawami i konkursem z nagrodami (prosimy o zabranie długopisów).
Na tę część spotkania wymagane są wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu (52) 328 00 09 od poniedziałku do piątku od 7 do 15. Uwaga! - Liczba miejsc jest ograniczona.

11:50-13:00
W pawilonie akwarium terrarium i w mini zoo odbędzie się karmienie płazów i gadów oraz krótka pogadanka na ich temat. Karmenie odbywać się będzie w odstępach dziesięciominutowych w następującej kolejności: drzewołaz trójbarwny, legwan zielony, agama żaglowa, żółwie stepowe, żółwie wodne. Spotkanie zakończymy w mini ZOO "herpetologicznymi" zgadywankami.

13:30-17:30
W pawilonie akwarium terrarium zostaną wyeksponowane wylinki węży i jaszczurek. Ponadto pracownik ZOO wyjaśni między innymi co to jest wylinka i jak przebiega proces linienia płazów i gadów. Poza tym każdy kto rozwiąże kartę pracy otrzyma drobny upominek w postaci zakładki lub naklejki. Ilość kart pracy jest ograniczona.

Bilety wstępu: normalny 15 zł, ulgowy 10zł.
Serdecznie zapraszamy!!

Spotkanie realizowane w ramach akcji pn. "Co w przyrodzie trajkocze" z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.