Wielkanocne szukanie jaja i kolejna potyczka z Karsiquue

Wielkanocne szukanie jaja to wieloletnia tradycja bydgoskiego ZOO. Tym razem jednak to też potyczka z Karsiquue.

Święta wielkanocne wypadają wiosną – w okresie kiedy ptaki znoszą JAJKA. KarsiQuue postanowił zabrać jajka dziesięciu gatunkom ptaków. Opiekun zwierząt usłyszał rozmowę telefoniczną Karsiquue, z której to wynika, że zadanie to zlecił swojemu koledze. Na terenie ZOO zostawił dla niego informację zawierającą nazwy ptaków, którą zaszyfrował w żółto-pomarańczowych jajach i „czarnej liście K”.

Zachęcamy drużyny – rodziny, które 4 i 5 kwietnia 2021 r odwiedzą bydgoskie ZOO, do wielkanocnego spaceru z misją i odkodowania nazw ptaków. Będzie to ważna wiadomość dla Służby Ochrony Przyrody, która zwróci szczególną uwagę na ochronę tych ptaków przed Karsiquue.  

Tajne wiadomości dla drużyn – rodzin:

    1. Znajdźcie na terenie ZOO żółto-pomarańczowe jajo (jedna rodzina – drużyna jedno jajo).
    2. Wykonajcie zadanie, którego opis znajduje się na jaju.
    3. Z odpowiedzią wróćcie do kasy ZOO.
    4. W podziękowaniu otrzymacie upominek.
    5. Jaja w ilości 10 sztuk każdego dnia, czyli 4 i 5 kwietnia zostaną umieszczone  na terenie ZOO tuż przed godziną 10.

Przypominamy, że Karsiquue to stwór, który zapanował nad światem. W wielu miejscach ponanosił odcienie szarości i czerni, gdyż nie lubi kolorów. Ograniczył spotkania, wprowadził dystans. Ludzie czują zniechęcenie, irytację, złość. KarsiQuue zakazał zdobywania wiedzy na tematy przyrodnicze… W bydgoskim ZOO pojawił się już dwukrotnie. Tym razem trzecia rozgrywka z Karsiquue. Wierzymy, że i tym razem skończy się zwycięstwem drużyn – rodzin.

Życzymy powodzenia